Jste zde:
AGV - Rathouský > Katalog produktu > Ovládání GSM moduly

Ovládání GSM moduly

Rychlé nastavení pomocí USB čtečky - konfigurace a čísla uložena na SIM kartě.

Obrázek
Zařízení se instaluje přímo do pohonu a připojí k řídící jednotce stejně, jako přijímač dálkového ovládání, nebo tlačítko pro spouštění pohonu ručně. Chová se vlastně jako přijímač dálkového ovladání s tím rozdílem, že místo stisku tlačítka ovladače jen vytočíme číslo komunikátoru - to lze provést velmi snadno, např. nastavením čísla brány na tlačítko 1 v telefonu - přidržením tlačítka vytočíme hovor a ten je okamžitě zavěšen a brána se otevře. Modulem lze nezávislé ovládat až 3 spotřebiče prozvoněním a sms zprávou. Rovněž obsahuje vstup, který odešle SMS zprávu při rozpojení (např. výpadek proudu, narušení, atd.)

Popis funkce

GSM-03

Na SIM kartě v PGM-03 je uložen seznam "oprávněných čísel", která mohou prozváněním ovládat výstupy - akce zapnout/vypnout/impuls. Zařízení na čísle vložené SIM karty očekává příchozí volání. Pokud se číslo volajícího shoduje s některým z uložených čísel, sepne se dle délky volání první, nebo druhé výstupní relé a brána, nebo vrata se začnou otevírat.

Třetí relé se ovládá SMS zprávou a lze jej tedy ovládat i z internetu, přes SMS bránu. Je-li obdržena zpráva v odpovídajícím tvaru např. „#RST“ , relé se na 10 sekund sepne - lze využít k ovládání dalších spotřebičů v domě, nebo přilehlém objektu - například topení, osvětlení, ohřevu vody, atd.


Volitelné funkce a jejich možná nastavení:

  • komunikátor lze ovládat oprávněným číslem / libovolným telefonem
  • po akci na výstupním relé zavolá pro potvrzení zpět / nepotvrzuje
  • rychlé spínání pouze prvního relé - pokud nevyužijeme druhé relé, pak PGM-03 zavěsí hovor ihned a sepne první relé
  • vstup odesílající SMS - rozpojení vstupu může odeslat sms na číslo správce - např. poplach, nebo porucha
  • "učící režim" - aktivuje se stiskem tlačítka a potom se pouhým prozvoněním každé nové číslo uloží do seznamu oprávněných - rychlé a pohodlné

Konstrukce záměrně nedisponuje stovkami volitelných parametrů, takže nestrávíte hodiny čtením manuálu. Vše je z výroby přednastaveno, aby uvedení do provozu zvládl i laik.

Sada obsahuje:

  • GSM modul PGM-03 GSM
  • Anténa SMA 5cm
  • Násuvná svorkovnice
  • Český manuál

Pokud Vás naš produkt zaujal napište nám na vrata@agv-rathousky.cz nebo zavolejte +420 777 329 566.