Jste zde:
AGV - Rathouský > Katalog produktu > Venkovní žaluzie

Venkovní žaluzie

Proč venkovní žaluzie?

Venkovní žaluzie Z-90
Venkovní žaluzie nebo-li předokenní žaluzie, jak bývá tento prvek označován. Patří v dnešní době mezi velmi moderní a designový prvek. Jedná se hlavně o stínící prvek.

V létě v místnosti vytvářejí příjemný stín a chrání ji před přehřátím, v zimě naopak brání úniku tepla. Oproti předokenním roletám nedochází k úplnému zatemnění. Naklápěním lamel má uživatel možnost dosáhnout optimální regulace procházejícího světla a při napojení na světelné a tepelné čidlo žaluzie sama reguluje množství světla a tepla v místnosti. Při vytažení je celý nábal lamel schován za krycí plech. Ten může být sladěn s barvou fasády nebo naopak v kontrastní barvě jako výrazný architektonický prvek. Jednotlivé lamely jsou uchyceny ve vodicích lištách, které zabraňují pohybu žaluzie při náhlých poryvech větru. 

Venkovní žaluzie jsou buď ve tvaru C nebo Z, jejich výška je 65 a 80, respektivě 70 a 90mm. Venkovní žaluzie jezdí buď ve vodících lištách a nebo toto zajišťuje lanko, které se kotví přímo do okenního rámu

Typy montáží:

ISOKASTL - příprava pro montáž venkovních žaluzií

Dodatečná na rám okna 

Tento typ se použivá nejčastěji, pokud je již domeček hotový a rozhodnete se dodatečně namontovat venkovní stínění. Montuje se na rám okna. Při tomto typu  se ještě dodává k žaluzii krycí plech, aby nebyl vidět bal stažené žaluzie, který zároveň chrání žaluzii před špatným vlivům počasí.

Schovaný bal pod fasádou - ISOKASTL

Pokud teprve plánujete stavbu domečku, je možné dodate ještě před zateplením tepelně izolační boxy. Tyto boxy se dodávají buď zateplené a nebo nezateplené. Jedná se sice o nákladnější variantu, ale nevzniká zde tepelný most.

Fasádní venkovní žaluzie

Jsou účinným a efektivním prvkem stínící techniky, který díky elektrickému ovládání zajišťuje maximální pohodlí pro uživatele. Jsou montovány přímo na fasádu budovy.  Lamely jsou vedeny v kulatých vodících lištách. K tichému chodu venkovních žaluzií přispívá také těsnění ve vodících profilech. Ovládání fasádní venkovní žaluzie je možné pouze s pohonem. 

Tak jak u předokenních rolet i u venkovních žaluzií můžete zvolit různý typ ovládání:

Ruční ovládání – pomocí kliky (vhodné pro menší žaluzie) 
Motorem na tlačítko nebo dálkové ovládání

Dokumenty ke stažení:

Prospekt - žaluzie typ Z Prospekt - žaluzie typ Z (801.0 kB)

Pokud budete posílat poptávku emailem, prosíme nezapomeňte uvést tyto údaje:
typ montáže - dodatečná montáž s krycím plechem, připravený prostor pro žaluzie, či dodání Isokastlíků
rozměry - šířka x výška
možnost ovládání - s motorem na tlačítko / dálkové ovládání) - doporučujeme ovládání s motorem
místo montáže
Tyto všechny údaje nám pomohou vypracovat nabídku co nejefektněji. Nezapomeňte na sebe uvést i telefonní kontakt. 

Pokud Vás naš produkt zaujal napište nám na vrata@agv-rathousky.cz nebo zavolejte +420 777 329 566.